Poznaj dziesięć bardzo ważnych faktów, które pozwolą Ci dobrze i zdrowo żyć
- Grzyby i pleśnie żyją tylko w zawilgoconych, zaniedbanych mieszkaniach?
NIE. Badania wykazują, że żyją w niemal co drugim polskim mieszkaniu, domu, biurze, lokalu użytkowym. I dzień po dniu psują samopoczucie, zabierają sen, niszczą zdrowie ludziom, którzy w nich przebywają.
- Dlaczego żyjemy z grzybami? Przecież dbamy o swoje mieszkania…
Bo grzyby i pleśnie potrzebują bardzo niewiele do życia – ciepła, wilgoci i … spokoju, co w ich przypadku oznacza braku świeżego powietrza, przewiewu. A nasze mieszkania przez długą jesień i zimę (wiosny ostatnio nie mamy) są bardzo długo ogrzewane i słabo wentylowane. (Kto zimą otwiera okna?)
A zamknięte nowe okna są z reguły bardzo szczelne (za szczelne), dlatego para wodna, którą produkujemy w dużych ilościach (gotowanie, pranie, prysznic, kąpiel, także oddychanie) nie ma jak się wydostać na zewnątrz, zatem zostaje w środku i wnika we wnętrza. Aż pod wpływem ciepła, w najbardziej wilgotnych miejscach pojawiają się czarne kropki, czyli pleśnie, grzyby i zapach stęchlizny.
- W co drugim mieszkaniu są pleśnie i grzyby? Jak to niemożliwe? Przecież ich nie widać, ani nie czuć.
TO JEDNAK TO PRAWDA, bo grzyby i pleśnie są „sprytne”. Mieszkają z nami długo i nam poważnie szkodzą, zabierając zdrowie, a my nawet nie mamy pojęcia o ich obecności. Pokazują się, wydzielają przykry zapach stęchlizny, niszczą ściany, podłogi, meble – dopiero wtedy, gdy wilgotność w pomieszczeniu osiągnie około 70-procent. Wtedy ich usunięcie wymaga remontu i dezynfekcji. A nasze zdrowie poważnej interwencji lekarskiej!
- Dlaczego pleśnie, grzyby są niebezpieczne dla zdrowia?
Jeśli w mieszkaniu (choćby w jednym pomieszczeniu) zagnieździła się pleśń i grzyby, to w całym mieszkaniu domownicy wdychają ich strzępki. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia, bo zawierają one mocno trującą substancję, tzw. mitotoksynę, która może spowodować zły sen, zmęczenie, alergie (katar, łzawienie, bóle głowy) choroby płuc, a nawet chorobę nowotworową.
- Czy nieprzyjemny zapach stęchlizny w pomieszczeniu to znak, że żyjemy z grzybami i pleśniami?
TAK.
- Czy ten zapach można zneutralizować odświeżaczami powietrza?
NIE. Odświeżacze co najwyżej na krótko go zamaskują. To droga donikąd, bo chemiczne odświeżacze też nie są obojętne dla naszego zdrowia. Wniosek? Walcząc nimi ze stęchlizną trujemy się podwójnie, a skutki tego mogą być opłakane dla zdrowia, szczególnie maluchów.
- Jak pozbyć się grzyba, pleśni i stęchlizny z domu?
Najlepiej powierzyć ten problem fachowcom, takim jak my w Centrum Ozonowania – Ozonuj.Pl. Najpierw ustalimy przyczynę, m.in. sprawdzimy miernikami wilgotność ścian, laserem – czy nie ma mostków termicznych, a wykwity grzyba potraktujemy specjalistycznymi – niedostępnymi w zwykłych marketach budowlanych – środkami antygrzybicznymi. A potem przeprowadzimy zabieg ozonowania, który skutecznie zneutralizuje wszelkie niewidoczne dla oka strzępki grzybów fruwające po mieszkaniu i skutecznie zlikwiduje zapach stęchlizny.
- Dlaczego właśnie ozon sobie z nimi poradzi?
Ozon – o3, jest odmianą „zwykłego” tlenu o2, ale właśnie ta trzecia cząstka atomowa sprawia, że jest bardzo silnym utleniaczem, mającym unikalne właściwości aseptyczne – bakteriobójcze, grzybobójcze, dlatego skutecznie utleni (zabije) grzyby, pleśnie, roztocza, a zapach stęchlizny zamieni w neutralne zapachowo cząsteczki. Nie będzie to tymczasowe zamaskowanie zapachu, jak w przypadku odświeżaczy, ale proces trwały.
Dość powiedzieć, że działanie bakteriobójcze ozonu jest około sto (!) razy skuteczniejsze i trzy tysiące razy szybsze niż chloru. Przykład? Woda w nowoczesnych basenach nie jest chlorowana, lecz ozonowana.
- Ile trwa taki zabieg i czy konieczne jest wynoszenie mebli, pranie tapicerek itd.?
Wystarczy kilka godzin, a pomieszczenie będzie pachnieć … świeżością. Ozon to gaz, który błyskawicznie dotrze w każdy zakamarek mieszkania i zrobi swoją robotę. To najskuteczniejszy sposób walki z grzybem, pleśnią i zapachem stęchlizny. I najtańszy, bo nie musisz przeprowadzać remontów, malować, wymieniać czy przenosić mebli.
- Czy taki zabieg jest bezpieczny?
Jest w 100% bezpieczny i ekologiczny. Nie ma w nim żadnej chemii (!), tylko tlen trzycząsteczkowy, dlatego ozonowanie nie pozostawia żadnych skutków, ani produktów ubocznych. Po zabiegu ozon zamienia się z powrotem w czysty tlen, pozostawiając pachnące, sterylnie czyste, zdrowe mieszkanie.
Jeśli masz więcej pytań, zadzwoń do nas (602 493 620), lub napisz: biuro@ozonuj.pl.
Chcesz żyć zdrowo, bez pleśni, grzybów, stęchlizny?
MY CI W TYM POMOŻEMY. SPRAWDŹ NAS.